Specialisté ze Zlína navrhnou, vyrobí i opraví vaše výrobní zařízení

specialisté
Specialisté ze Zlína navrhnou, vyrobí i opraví vaše výrobní zařízení

Až do roku 1993 sahá historie firmy KONEL s.r.o., která sídlí ve Zlíně a zabývá se výrobou nových a renovací starších výrobních zařízení, včetně obráběcích strojů a systémů řízení i speciálních jednoúčelových strojů navržených přesně dle parametrů zákazníků. Jejich reference zasahují celou řadu průmyslových oborů a širokou škálu strojů a výrobních linek. V nabídce má například zařízení pro dávkování, sušárny, čistírny odpadních vod a firmy z automobilového, gumárenského, potravinářského, či dřevozpracujícího průmyslu a také pro vědecká a výzkumná pracoviště.

Řízení výrobních strojů patří k nejdůležitějším součástem průmyslu, a firma KONEL s.r.o. se v tomto oboru zaměřuje také na modernizace starších výrobních linek a provozů, včetně modernizace jejich řízení. Jedná se například o řízení lisů, robotických pracovišť, čerpadel, dávkování sypkých hmot, chladících okruhů, posuvu materiálu, dopravníků, výšek hladiny a dalších parametrů. S tím úzce souvisí diagnostika průběhu výroby, kamerové detekce, regulace teploty a vlhkosti nebo aplikace prvků bezpečnosti. 

Řada zákazníků potřebuje zařízení vyrobená na míru jen pro své provozy. Proto firma KONEL s.r.o. navrhuje, konstruuje a také vyrábí speciální jednoúčelové stroje a montážní pracoviště, při čemž využívá praxi a dlouholeté zkušenosti svého technického týmu tak, aby tyto stroje pracovaly co nejefektivněji, a přesně odpovídaly zadání zákazníků z různých oborů. Tyto jednoúčelové stroje tak například kontrolují správné výrobní postupy a parametry různých výrobků, monitorují jednotlivé parametry míchání a dávkování apod.

Mnohá výrobní zařízení slouží dlouho a dobře, jen potřebuje zmodernizovat. Proto firma KONEL s.r.o. zajišťuje také generální opravy strojů, modernizace konvenčních obráběcích strojů, výměny řídících systémů a další opravy.