České tradiční značky obuvi

obuv
České tradiční značky obuvi

Po období, kdy se české výrobky z tuzemského trhu s obuví téměř vytratily, se čeští výrobci vrátili a uspěli.

Mezi nejrespektovanější české značky dnes patří pracovní obuv REPA, a obuv pro běžné nošení i volný čas značky Prestige. Obě značky sází na přírodní materiály a jejich bezchybné zpracování. Reagují na přání klientů a přinášejí produktové novinky.

Obuv Prestige zahrnuje širokou škálu kvalitních obuvnických výrobků v produktových řadách KLASIK, LETNÍ SANDÁL, DENIM, AIR SEMIŠOVÉ, SPORT, KOTNIK a PRO DĚTI. Mají anatomicky tvarovanou pěnovou nášlapnou část boty a na její svršek je používána přírodní useň. Například v řadě KLASIK najdete skutečně klasické pohodlné boty vhodné jak pro sport a volný čas, tak pro práci. Vyrábějí se ve variantě se šněrováním i se suchými zipy z kůže, která je na svém vnějším povrchu opatřena polyuretanovou fólií, takže se obuv snáze udržuje a má delší životnost. Tento speciální materiál se k nám dováží z Itálie.

Pracovní obuv REPA se zdaleka nehodí jen pro práci, ale své uplatnění najde i při volnočasových aktivitách. Jsou vyrobeny z kvalitní přírodní usně s podešví, které je zhotovena buď lepením, nebo nástřikem, a výborně se nosí. Populární jsou například kotníčkové farmářky v běžném, nebo zatepleném provedení, které se skvěle hodí nejen pro práci venku, ale třeba také na výlety do hor. Jsou pružné a zároveň pevné, nohy v nich mohou „dýchat“ a chodí se v nich velmi pohodlně. Farmářky si můžete koupit buď žluté, nebo hnědé, a to také jako sandály a polobotky. REPA ale vyrábí i další pracovní obuv, včetně speciálních polobotek určených řidičům.

Na webu firmy najdete také další pracovní sortiment – gumové holínky, a to od nízkých až po vysoké, vhodné pro myslivce. V nabídce jsou dámské, pánské i dětské gumové holínky, včetně zateplených modelů pro chladnější dny.