Víte, co je to kombinované schodiště?

schodiště
Víte, co je to kombinované schodiště?

Dřevo je pro interiérová schodiště velmi populárním materiálem, ale nemusí být jediným. Víte například, co znamená kombinované schodiště? Jedná se o schodiště, které kombinuje dřevo s dalšími materiály, například s nerezovými či kovanými prvky a skleněnými tabulemi ze speciálního tvrzeného dvojitého skla.

Celou řadu krásných schodišť už pro své klienty vyrobili a nainstalovali pracovníci společnosti Truhlářství Jiří Horák, která sídlí v obci Hartvíkovice na Třebíčsku. Firma se specializuje na samonosná dřevěná schodiště a také na schodiště kombinovaná.  

Kombinované schodiště může mít řadu podob – od historizujících zdobených kovaných prvků na rustikálně vypadajícím dřevěném schodišti přes jednoduchou kombinaci dřeva a nerezu až po vzdušná spirálovitá schodiště s jednoduchými stupni a skleněným zábradlím si mezi kombinovanými typy schodišť může vybrat každý. Inspirujte se například na webu společnosti, kde je fotografiemi dokumentována celá řada realizovaných schodišť, a to jak celodřevěných, tak i kombinovaných. Schodiště dodaná touto specializovanou firmou jsou vyrobena z těch nejkvalitnějších materiálů, jsou vysoce kvalitní, bezpečná a skvěle vypadají.

Dřevěná schodiště mohou být buď samonosná, nebo obkladová, přičemž u samonosných tvoří dřevo vlastní konstrukci, která celé schodiště nese. Obkladová schodiště využívají dřevo na změnu vzhledu již existujícího schodiště s kovovou, nebo betonovou konstrukcí. I taková schodiště kombinují různé materiály a finální podoba může být zcela odlišná od původní, aniž by se musela stavební konstrukce zásadně měnit. Obohacením může být i LED podsvícení jednotlivých stupňů schodiště či využití zábradlí pro květiny a další dekorační prvky. Kombinovaná schodiště mohou mít různé tvary – od klasických až po atypické.