Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Změní Bosna a Hercegovina politiku vůči migrantům přicházejícím na chorvatské hranice?

Autor článku: |2020-01-16T12:05:30+02:0016. 1. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Nový ministr bezpečnosti Bosny a Hercegoviny (BaH) Fahrudin Radončić zintenzívní monitorování na hranicích se Srbskem a Černou Horou, aby zastavil příliv nelegálních migrantů z těchto zemí a koordinoval činnosti s ministry vnitra v regionu, uvedlo ministerstvo bezpečnosti prohlášení ve středu napsal portal Total – Croatia.

Prohlášení bylo vydáno po setkání operační skupiny pověřené nelegální migrací.

Radončić oznámil nový přístup k řešení nelegální migrace v zemi a uvedl, že jeho ministerstvo nemůže být jediným orgánem v zemi odpovědným za péči o migranty a že by se měly zapojit všechny instituce a vládní agentury.

Radončić řekl ředitelům místních policejních agentur, kteří jsou členy operační skupiny, že bude klást důraz na účinnější kontrolu hranic a prevenci nelegálních příjezdů migrantů, jakož i na posílení kapacity hraniční policie a úřadu pro cizince, a dodal, že bude také jednat s ministry vnitra sousedních zemí o způsobech, jak tento problém vyřešit společně.

V důsledku zimních podmínek se počet nelegálních migrantů přicházejících do Bosny a Hercegoviny snížil a v současné době v přijímacích střediscích v zemi pobývá přibližně 5 500 nelegálních migrantů.

Opatření vyhlášená Radončićem obhajoval i bývalý ministr bezpečnosti Dragan Mektić, ale nikdy za ně nedostal podporu vedení státu.

loading...