Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Země v rozkladu? Švédové jsou na antidepresivech častěji než kdy předtím

Autor článku: |2019-12-04T14:54:51+01:004. 12. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Více než jeden milion Švédů, což představuje každého desátého občana ve Švédsku, nyní užívá léky na depresi. Během posledních dvou desetiletí se počet uživatelů léků proti depresi zdvojnásobil, za což může nejistota kvůli prudkému nárůstu zločinnosti, jak uvedla švédské televize SVT.

Nejvýraznějším nárůstem poptávky po tomto druhu léků je mezi dětmi ve věku 10 až 14 let. Co do počtu léků, nejvíce potřebují antidepresiva osoby starší 80 let. Podle psychologů existuje několik důvodů pro vzestup poptávky. Vedle nárůstu kriminality je to i nabídka levnějších léků i přesvědčení, že brát léky proti depresím je jaksi normální.

Za posledních osm let se počet lidí, kteří se během dne necítí bezpečně ve svém okolí, zdvojnásobil z 11 na 20 procent. Téměř polovina, přesně 44 procent, uvedla, že se v noci, když je sama, necítí v bezpečí. Studie tvrdí, že každá třetí osoba upustila od aktivit a zůstala doma kvůli obavám z toho, že by se mohla stát obětí trestného činu.

Studie navazuje na lednový průzkum, ze kterého vyplynulo, že téměř polovina žen se ve svých dvaceti let cítí nejistá a ustrašená, protože by se mohla stát obětí trestného činu.

Zdroj zde.

loading...