Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Země EU budou muset přijímat migranty pod hrozbou finančních postihů. Itálie a Francie odhalili své plány

Autor článku: |2020-02-01T11:16:37+02:002. 2. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Francie a Itálie budou na půdě Evropské unie společně usilovat o zavedení automatického mechanismu na rozdělení migrantů přicházejících do Evropy, především do Itálie a na Maltu. Ve středu pozdě večer to podle světových agentur v Římě oznámili francouzský prezident Emanuel Macron a italský premiér Giuseppe Conte.

Macron je prvním evropským lídrem, který navštívil Itálii od ustavení nové vládní koalice populistického Hnutí pěti hvězd (M5S) a levicové Demokratické strany. Ta bude zřejmě výrazně více proevropsky orientovaná, než dřívější koalice M5S a krajně pravicové Ligy Mattea Salviniho. Ten byl známý svým tvrdým postojem právě v oblasti migrace.

 

Podle francouzského prezidenta zaujímají nyní obě země v této věci společný postoj. Všechny členské státy EU by se podle nich měly „tím či oním způsobem“ podílet na přijímání migrantů, „nebo budou finančně penalizovány“. Macron zdůraznil, že se tématikou budou v pondělí zabývat ministři vnitra několika evropských zemí při setkání na Maltě.

Itálie a Malta odmítají přijímat migranty zachráněné ve Středozemním moři, dokud se země EU nedohodnou na jejich přerozdělení. V posledních měsících musely čekat lodě humanitárních organizací se zachráněnými migranty na moři i několik týdnů, než se je několik evropských států rozhodlo přijmout.

Toto nevhodné řešení by měl nahradit právě Francií a Itálií prosazovaný automatický mechanismus.

Zdroj zde.

loading...