Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Záhada archeologie: Objev ‚upírské kostry ‚vyvolal zuřivou debatu + VIDEO

Autor článku: |2020-09-11T10:49:14+02:0012. 9. 2020|Svět, Video, zzz_Titulní zpráva|

Vědci objevili u hromadného hrobu obětí moru ze 16. století – na benátském ostrově Nuovo Lazzaretto. Pozůstatky tamní ženy měly v ústech zastrčenou cihlu, snad k vymácení mrtvoly, která mohla být prvním upírským pohřbem známým v archeologii, uvedl forenzní antropolog Matteo Borrini z italské Florencie. Upíří pověry byly běžné, když mor zdevastoval Evropu a mnoho, ne-li všechny, tohoto folklóru mohlo být způsobeno mylnými představami o přirozených fázích rozkladu. Nedávno mrtví se často mohou objevit naživu, protože například kůže mrtvoly se může zmenšit a stáhnout zpět. Mohou také vypadat, že po smrti rostou vlasy a nehty.

Zdálo se, že mrtvola žvýkala skrz svůj plášť kvůli korozivním tekutinám, které chrlila, když se rozpadla, což možná děsilo hrobníky, aby si mysleli, že je to upír. Píše portál Express.co.uk.

Tvrdila, že fotografie ukazují, že její ostatky byly obklopeny kameny, cihlami a dlaždicemi, což znamená, že cihla nebyla nutně použita k vymítání těla.

Paní Minozzi také tvrdila, že se čelisti mrtvol často rozevírají, což umožňuje spadnutí libovolného počtu předmětů – například si všimli kostry se stehenní kostí v ústech, která byla nalezena na hřbitově Vecchio Lazzaretto v Benátkách.

Nazvala upíří myšlenku „nesmyslem“ a dodala, že neexistují žádné jasné důkazy o úkrytu.

Paní Minozzi dodala: „Bohužel je to v Itálii v posledních několika letech běžná praxe.

loading...