Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Vysoký poradce tureckého prezidenta: Česko neexistuje, čestní lidé odešli na Slovensko

Autor článku: |2020-05-26T12:56:04+02:0027. 5. 2020|Domov, Svět, zzz_Titulní zpráva|

Poradce tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana Yiğit Bulut prohlásil během televizního vysílání, že nic takového jako Česko ve skutečnosti neexistuje, bydlí tam jen nedůstojní lidé. Důstojní lidé odešli a založili Slovensko.

Toto vyjádření následovalo po rozhodnutí českého soudu o propuštění Sáliha Muslima, bývalého předsedy kurdské Strany demokratické unie, na kterého Turecko minulý rok vydalo mezinárodní zatykač kvůli rozvracení integrity státu, poškozování cizího majetku a několika dalším skutkům.

„Od samého začátku jsem si myslel, že ho propustí (Sáliha Muslima), protože, ať už se Česko jmenuje v EU jakkoli  — i tak i tak (v turečtině si hraje s názvem Česko). Mělo mnoho jmen. Tato země, která se jmenuje Česko, nemůže činit samostatná rozhodnutí. Jejím pánem je Německo, tady se ani není o čem bavit. Jejich pán je Německo, o čem se zde bavit?“ prohlásil Bulut.

Následně ve své řeči věnoval pozornost důstojnosti českých a slovenských lidí.

„V médiích nyní říkají jen Česko, Česko… Jaké Česko? Nebo hovoříme o pohovce, vy víte, co to je, ano? (hra se slovy, turecky slovo çekyat znamená rozkládací postel). Neexistuje žádné Česko, jeho pánem je Německo. Podívejte se na to, kdo vlastní jejich banky, jejich společnosti a jejich závody? Žádné Česko neexistuje. To bylo rozhodnutí Německa (ohledně osvobození Muslima).“ dodal.

cz.sputniknews.com

loading...