Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Výrazně roste příliv migrantů z Turecka. Varuje Viktor Orbán

Autor článku: |2020-01-11T08:55:05+01:0012. 1. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Cílem vlády je, aby úroveň rozvoje maďarské ekonomiky do roku 2030 dosáhla 85 procent průměrné úrovně rozvoje Evropské unie, řekl premiér Viktor Orbán na mezinárodní tiskové konferenci ve čtvrtek píše Infowars.

V komentáři ke konfliktu mezi Íránem a Spojenými státy Orban řekl, že maďarská vojska sloužící v Iráku jsou „tak bezpečná, jak mohou být vojáci.“

Některé vojenské základny s maďarskými vojáky utrpěly raketové útoky, uvedl premiér a dodal, že žádný z nich však nebyl zraněn.

Řekl, že do Iráku dorazil vysoce postavený maďarský důstojník a nyní velel maďarské misi. „Jsou všechny podmínky pro evakuaci maďarských vojsk, je-li to nutné,“ řekl Orban.

Dodal však, že maďarští vojáci jsou rozmístěni v Iráku na základě dvoustranné dohody a že „budou nadále plnit své závazky“, dokud to irácká vláda neukončí.

Řekl, že maďarský ministr zahraničí má v pátek naplánovat schůzku se svými protějšky EU ve snaze dohodnout se na společném evropském postoji ke konfliktu.

V otázce migrace Orban uvedl, že vláda se rozhodla vyslat více vojáků a policistů na maďarsko-srbskou hranici s ohledem na zvýšený migrační tlak. Dodal, že denní průměr nelegálních pokusů o vstup do Maďarska dosáhl vrcholu 100%.

V případě potřeby jsou další tři země Visegrádské skupiny připraveny posílit bezpečnost maďarských hranic, dodal, že Maďarsko je připraveno vyslat policejní konvoj, aby pomohl hlídat hranici Severní Makedonie.

loading...