Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Vynikající řešení! Tisíce migrantů z Libye, kteří čekají na cestu do Evropy, budou přesunuti do Rwandy

Autor článku: |2019-09-11T22:12:51+02:0011. 9. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Francouzská tisková agentura (AFP) uvedla, že tisíce afrických uprchlíků z libyjských zadržovacích středisek se přesunou do Rwandy. Dnes se na tom dohodli zástupci Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), Rwandy a Africké unie.

Rwandská vláda uvedla, že je připravena dočasně přijmout až 30.000 Afričanů, ale pouze ve skupinách po 500 lidech, aby země nebyla přílivem nových obyvatel zahlcena. První skupinu 500 uprchlíků ze zemí Afrického rohu úřady evakuují v následujících týdnech. Migranti budou dočasně ubytováni v tranzitním středisku ve Rwandě a následně přemístěni do jiných zemí.

Snahu o přesun afrických uprchlíků z Libye ještě umocnil červencový nálet na jedno ze zadržovacích středisek poblíž metropole Tripolis, při kterém zemřelo 50 migrantů.

Libye je nejčastější výchozí zemí pro lodě s migranty, kteří se často na nedostačujících plavidlech snaží dostat do Evropy. Nebezpečným cestám se snaží zabránit jak pobřežní stráž, tak Evropská unie. Podle ochránců lidských práv se tím ale běženci dostávají do rukou nebezpečných ozbrojených skupin nebo zůstávají ve špinavých zadržovacích centrech.

Zdroj zde.

loading...