Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Volvo přemýšlí o odchodu ze Švédska i kvůli vzrůstajícímu násilí.

Autor článku: |2019-07-15T23:01:22+01:0016. 7. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Automobilka Volvo Cars, která vyrábí automobily ve Švédsku již od roku 1927, se postupně vypracovala na globální společnost s odbytem v přibližně 100 zemích světa.  Minulý týden však generální ředitel automobilky prostřednictvím sociálních sítí varoval, že pokud se situace nezlepší, společnost může v budoucnu dokonce zvážit opuštění Švédska.

Stavíme auta a nemůžeme řešit další problémy. Musí to udělat někdo jiný,“ řekl generální ředitel a dodal, že je stále obtížnější přilákat pracovníky kvůli zhoršující se reputaci Švédska. „Rozhodně to nepomáhá, když lidé čtou o střelbách v Göteborgu. Faktem je, že naše sídlo umístíme pouze v zemi, kde věci fungují. V tuto chvíli k takové diskusi nejsme blízko. Ale ano, je to něco, co by se mohlo v budoucnu stát,“ řekl Samuelsson.

Velitel policie v hrabství Göteborg Erik Nord však popřel existenci problému. Dokonce obviňoval Samuelssona ze šíření nepodložených zpráv na sociálních sítích.

Již v minulosti však průzkumy ukázaly, že migranti se ve Švédsku dopouštějí násilné trestné činnosti a znásilňování ve značném rozsahu. Vláda ale přestala od roku 2005 shromažďovat oficiální statistiky. To bylo dlouho předtím, než se problém zhoršil příchodem více než stopadesáti tisíc nových „uprchlíků“ především z islámských zemí. Ten nastal od roku 2015.

Zdroj zde.

loading...