Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

„Voliče ANO zajímají jen slevové akce“ postěžoval si režisér Mertlík.

Autor článku: |2019-06-25T22:51:50+02:0026. 6. 2019|Domov, zzz_další titulní zprávy|

Režisér, producent a komentátor deníku Reflex rozebral slavný výrok premiéra Babiše o řízení státu jako firmy a také okomentoval současnou politickou situaci po nědělní demonstraci.

Andrej Babiš odmítá sebemenší ústupek, protože by tím přiznal nefunkčnost životní filozofie o řízení státu jako firmy. Byť by uznání omylu nemuselo být nutně porážkou osobní, jde o to, že Babiš považuje slovo kompromis za sprosté,“ zkritizoval Mertlík neústupnost Babiše.

Příčinou problému je podle něho při tom sám Andrej Babiš. „Je to premiér, kdo hrotí situaci, nikoliv demonstranti, kteří v souladu se zákonem, ústavou a pravidly vyslovují – po dlouhé trpělivosti – nesouhlas s jeho činy.

Dále pak Mertlík vysvětlil rozdíl mezi firmou a státem. Standardní firmu totiž vlastní podnikatel, který za ni nese i plnou odpovědnost. „To však není případ státu, kde ten, kdo jej řídí, nenakládá s vlastními, ale jemu jen svěřenými prostředky. Ty nejsou ani majetkem státu, jenž nechodí do práce a na rozmařilý život si bere peníze z kasy těch, kteří do práce – na rozdíl od něj – chodí. Proto mají občané/vkladatelé právo na protest proti krokům jimi voleného manažera firmy/státu a jím dosazeného vedení,“ okomentoval zásadní rozdíl mezi firemním a státním řízením známý režisér.

S kritikou došlo i na podporovatele vládní strany. „Smutné je, pokud jim ke spokojenosti stačí pravidelný přísun granulí (příspěvků a přídavků) do misky, aniž by se zajímali, zda zbývá „na pak“ či odkud na to páníček bere. V tom případě se degradují na hloupé závislé zvířátko, protože i sysel si nechává zásoby na zimu.

Nedělní Letná definitivně ukázala, že hranice nevede mezi městem a venkovem, ale jako vždy mezi těmi, kteří se zajímají a čtou, a těmi, kteří čtou jen slevové letáky a titulky,“ uzavřel Mertlík.

Zdroj zde.

loading...