Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Viktor Orbán odkazuje EU: „Neexistuje nic takového jako liberál. Liberál není nic víc než komunista s diplomem.“ A Sorose označil za hrozbu.

Autor článku: |2020-02-18T11:31:04+02:0018. 2. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Maďarský premiér Viktor Orban se v neděli ve výroční zprávě o národě zmínil i o miliardářy a filantropovi Georgovi Sorosi a označil ho za „zlověstnú hrozba shromažďující se nad evropskou ekonomikou“.

Autoritář prohlásil uplynulé desetiletí za nejúspěšnější maďarské minulé století, ale také uvedl, že zemi hrozí klimatická krize a pokračující úbytek obyvatelstva.

Orban, který se vrátil k moci v roce 2010, když Maďarsko bylo stále pod vlivem mezinárodní finanční pomoci, řekl, že jeho vláda odmítla požadavky na více úsporných opatření a zbavila se půjček vedených MMF, aby měla volnější ruku ve svých hospodářských politikách.

„Pokud bychom se řídili jejich radami, Maďarsko by nyní leželo na nemocničním oddělení s MMF a bruselskými dluhovými trubicemi visícími na každé jeho končetině a s tucet dluhu by byl v rukou George Sorose,“ řekl Orban.

„Takže jejich problém je také náš problém,“ řekl Orban. „Jedinou otázkou je, do jaké míry to bude náš problém.“

„Evropská ekonomika, zejména ekonomika eurozóny, se jednoduše zastavila,“ řekl Orban a dodal, že hospodářský růst v Evropě v roce 2020 bude „nanajvýš mikroskopický“.

„Většina opozičních stran tvrdí, že Orban byl příliš optimistický,“ řekl korespondent pro Euronews Adam Magyar pro Evropu Dobré ráno z Budapešti. „Ve skutečnosti nemluvil o problémech, kterým dnes Maďarsko čelí, jako je chudoba ve východních regionech nebo klesající systém zdravotní péče.“

Maďarská média se zaměřují na připomínky předsedy vlády, které byly opozičními stranami zaútočeny jako dělící.

Řekl:“ Neexistuje nic takového jako liberál. Liberál není nic víc než komunista s diplomem. Řekl tedy, že liberálové jsou všichni komunisté,“ řekl Magyar. Informuje MSN.

loading...