Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Více jak 260 milionů křesťanů je ve světě pronásledováno

Autor článku: |2020-01-16T21:43:18+02:0016. 1. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Světová charitativní organizace Open Doors zveřejnila šokující informaci, že každý osmí křesťan je těžce perzekuován. Organizace připojila seznam 50 zemí, kde je postavení věřícího křesťana velmi nebezpečné.

Nová zpráva odhaluje, že každý den je kvůli jejich víře zabito osm křesťanů a 23 křesťanů je znásilněno nebo sexuálně obtěžováno; každý týden je poškozeno 182 křesťanských kostelů nebo budov a 102 křesťanských domů, obchodů nebo podniků je spáleno nebo zničeno; každý měsíc je nespravedlivě uvězněno 309 křesťanů.

Jak píše internetový časopis breitbart.com, nejvíce jsou křesťané pronásledováni v Severní Korei. Jen těsně na druhém místě je Afghánistán. V případě Severní Koree je pronásledování vedeno ateistickou komunistickou ideologií, která považuje odhadovaných 200 000 až 400 000 křesťanů za zrádce státu, protože jejich oddanost je Bohu, nikoli nejvyššímu vůdci Kim Jong Unovi. Navíc jsou také součástí nejnižší „nepřátelské třídy“ v národním systému sociální stratifikace

Pouhé vlastnictví křesťanské bible je v Severní Korei důvodem k zatčení, mučení a doživotnímu vězení v pracovním táboře, což znamená trest smrti. V současné době žije v masivním systému vězení v Severní Korei podle odhadu 50 000 až 75 000 křesťanů, kde trpí hladem a fyzickým i duševním zneužívání.

Naproti tomu v Afghánské islámské republice jsou sice křesťané také považováni za zrádce, ale spíše za zrádce islámu než ateistického státu. V zemi je 99 procent muslimů, s asi 90 procenty sunnitů a dalších 9,7 procent šiitů. Open Doors hlásí, že radikální islámský Taliban stále roste.

Po Severní Korei a Afghánistánu je seznam pronásledovaných podobný jako v minulých letech. Na třetím místě je Somálsko, následuje Libye, Pákistán, Eritrea, Súdán, Jemen, Írán a Indie. Není jistě náhodou, že v osmi z deseti zemí, kde je křesťanské pronásledování nejvyšší, je islámská ideologie hlavním tahounem nepřátelství.

loading...