Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

USA zjevně nechtějí jaderné jednání, odkazuje Severní Korea

Autor článku: |2020-04-03T09:14:49+02:005. 4. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Bezohledné poznámky amerického ministra zahraničí Mikea Pompea jasně ukazují, že Washington nemá v úmyslu obnovit jaderné jednání s Korejskou lidově demokratickou republikou (KLDR), tvrdí Pchjongjang. Zároveň varuje, že nyní je nucen splatit „trápení, které uvalily Spojené státy na naše lidí“.

Pompeo během nedávného setkání ministrů zahraničí zemí skupiny G7 vyzval mezinárodní komunitu, aby vyvinula větší tlak na KLDR, aby se vzdala svého jaderného programu. Podle severokorejského stanoviska, tamního neidentifikovatelného ministra zahraničních věcí odpovědného za jednání s Washingtonem, Pompeové poznámky dokazují, že USA nemají žádnou strategii k zastavení „odpočítávání ke konfrontaci“. Jaké kroky Severní Korea podnikne, stanovisko nezmiňuje.

Jaderná diplomacie mezi Pchjongjangem a Washingtonem stagnuje od loňského února, kdy summit amerického prezidenta Donalda Trumpa se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem neuspěl pro neshody o sankcích proti KLDR. V prosinci Kim prohlásil, že se už více necítí povinen zachovávat moratorium na jaderné testy a rakety dlouhého doletu a že brzy představí „novou strategickou zbraň“. Během dalších týdnů KLDR provedla několik raketových a dělostřeleckých testů.

zdroj: pravda24.cz

loading...