Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Úředníci po celém Rusku jsou v panice. Putin udělal krok, který nemá na celém světě obdoby …

Autor článku: |2020-02-10T14:35:24+02:0010. 2. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Úředníci po celém Rusku jsou ve stavu paniky, píše Samer Ibrahim na Facebooku. Prezident Vladimír Putin podepsal nový protikorupční zákon a jednu novelu. Informuje lajkit.cz .

Mají členové tvé rodiny bankovní účet v zahraničí? V tom případě nemáš co dělat ve státní a veřejné správě a okamžitě se pakuj! Umíte si představit zděšení mezi úřednickými vyžierkami, ať už na ministerstvech či v regionech?

Dříve se to v Rusku týkalo „jen“ poslanců Státní dumy (analogie Poslanecké sněmovny), dnes se to týká VŠECH úředníky Ruské federace od nejvyšší do nejnižší úřednické funkce. Je vcelku i zjevné, proč to prošlo. Vzhledem k tomu, že se tato omezení týkaly poslanců, zlomyslnost zde zjevně udělala své, takže podle hesla: „když ne my, tak ani vy“, pro tuto novelu zvedly poslanci Státní dumy svou ruku. To je ale jen jedna stránka mince.

Další novela podepsána prezidentem není o nic méně zajímavá stačí totiž, aby se některý poslanec či Senátor nebo dokonce jen municipální úředník zpozdil s prohlášením o svých příjmech, následek je bleskové zbavení mandátu či úřadu. Jinými slovy, je opět vykopán z útulného křesílka. Uznejte, že jde o velmi závažnou novelu, ze které přímo srší „Putinova totalita“.

Kromě toho musí nyní i municipální úředníci i poslanci zbavit všech zahraničních účtů, a to včetně jejich rodinných příslušníků. Dříve tak museli udělat jen federální činitelé a úředníci, nyní už to schytali všichni. Protože pro municipálních úředníky je to novinka, dostali 3 měsíční odklad na to, aby účty zlikvidovali – oni i jejich rodinky.

Dodejme, že předkládat jsou úředníci povinni nejen stavy svých příjmů, ale také investic, čili výdajů. A případný nesoulad je pak patrný na první pohled.

Dodejme, že se už i Státní duma RF zřejmě bojí prezidentu Putinovi cokoliv odmítnout, protože rating, který má ruský prezident u svého národa, může poslancům v případě neobdržely prezidentových návrhů, vynést jedině totální propadák ve volbách v příštím roce. Když se to ale v Rusku uchytí … možná se probudí i Česká kotlina, aby svého prezidenta podpořila intenzivnější. No a potom … kdo ví?

loading...