Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Turecko signalizuje větší napětí vůči Řecku vůči migrantům a říká, že hranice jsou otevřené

Autor článku: |2020-05-14T10:39:56+01:0014. 5. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Turecký ministr zahraničních věcí Mevlüt Çavuşoğlu naznačil, že s Řeckem bude ještě větší napětí poté, co řekl, že Turecko bude nadále udržovat svou politiku otevřených hranic pro migranty a uprchlíky, aby se dostali do Evropy, uvedly řecké noviny Kathimerini.

„Každý, kdo chce jít do Evropy, tomu nebudeme bránit,“ řekl Çavuşoğlu v komentáři turecké Akit TV.

Çavuşoğlu také odsoudil to, co popsal jako řecké „nelidské“ chování vůči migrantům, kteří se snaží přejít do země. „Reakce Západu na nelidské chování Řecka na hranicích je nepřijatelnou situací,“ uvedl.

Turecko kritizovalo Řecko za pozastavení žádostí o azyl a nasazení násilí vůči migrantům, kteří se snaží překročit. Zpráva tohoto měsíce od Sky News a několika vyšetřovatelů s otevřeným zdrojem zjistila, že kulka, která zabila migranta na hranici v březnu, pravděpodobně pocházela z řecké strany hranice.

Řecko obvinilo Turecko z povzbuzování a koordinace pokusů o přeplavby a vypalování slzného plynu přes hranice.

Poznámky Çavuşoğlu televizi Akit zvýšily obavy v Řecku, které posiluje své zdroje na své pozemní hranici Evros v očekávání dalšího možného nárůstu migrantů z Turecka, který byl podobný tomu v únoru a březnu, kdy se tisíce lidí pokusily přejít do Řecka.

loading...