Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Turecko ohrožuje Evropu: „Nejsme hotel pro ISIS“

Autor článku: |2019-11-06T13:38:19+02:006. 11. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Turecko varovalo své spojence NATO v Evropě, že vrátí tisíce zajatých bojovníků ISIS a jejich rodiny zpět do svých zemí původu, i když bylo jejich občanství zrušeno.

„Nebudeme je držet až do konce času. Nejsme hotelem pro členy islámského státu, “řekl turecký ministr vnitra Suleyman Soylu novinářům v Ankaře v sobotu.

Po svém vojenském vpádu do severovýchodní Sýrie má turecká armáda ve své vazbě více než 1 000 zahraničních teroristů z ISIS a jejich blízké.

Varování Ankary přichází navzdory tomu, že různé evropské státy odmítly vzít zpět zahraniční bojovníky, nebo v případě Velké Británie, které šly daleko, aby zbavily známých teroristů ISIS jejich občanství.

Ministr Soylu poté obvinil členské státy EU, jako je Británie a Nizozemsko, ze zbavení zahraničních bojovníků ze svého občanství, aby se zabránilo tomu, aby je Ankara poslala domů.

„Pošleme zpět ty, které máme v ruce, ale svět nyní přišel s novou metodou: zrušením jejich občanství,“ řekl Soylu v pondělí. „Říkají, že by měli být vyzkoušeni tam, kde byli chyceni. Myslím, že je to nová forma mezinárodního práva. “

„To není možné přijmout. Vrátíme členy Daesh v našich rukou zpět do jejich vlastních zemí, ať už zruší své občanství, nebo ne, “prohlásil Soylu.

Před tureckou invazí do severovýchodní Sýrie kurdské síly dříve zadržovaly zhruba 12 000 zajatých členů IS a jejich rodiny ve vazebních zařízeních. Není jasné, kolik z nich se podařilo během tureckého vojenského útoku v oblasti uniknout.

(Voice, foto: Pixabay)

loading...