Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Tisíce afrických migrantů se připravují na plavbu do Evropy

Autor článku: |2020-06-15T11:00:38+02:0015. 6. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Přístavy zůstávají v Itálii uzavřené, ale ukončení opatření k zablokování spolu s příznivými povětrnostními podmínkami vyvolává obavy úřadů, že hrozí nová vlna přistěhovalců. Zdroje zpravodajských informací uvedly, že více než 20 000 migrantů je připraveno odejít ze severní Afriky.

Příjezdy migrantů na italské pobřeží se během měsíců uzavřených kvůli koronavírusu nikdy nezastavily, ale přístavy byly uzavřeny, protože je Itálie prohlásila za nebezpečné, a lodě nevládních organizací přestaly kvůli mimořádným událostem hlídat Středozemní moře. Nicméně podle italského ministerstva vnitra již letos do Itálie dorazilo přes 6 000 migrantů ve srovnání s 2 000 za celý minulý rok. Píše portál Voanews.

Nyní, kdy se počet nových infekcí koronaviry den ode dne snižuje a již takové obavy nezůstávají, vzrůstají obavy, že počet migrantů, kteří brzy přijdou do Itálie pro moře ze severní Afriky, dramaticky vzroste. Dobré počasí a klidné moře během léta také usnadní obchodníkům překročení hranice.

Charitativní plavidla obnovila hlídkování ve Středomoří, aby se pokusila poskytnout pomoc migrantům v obtížích. Loď Mare Jonio italské nevládní organizace Mediterranea Saving Humans vyplula tento týden z sicilského přístavu Trapani na své osmé misi.

Mluvčí Mare Jonio uvedl, že plavidlo směřuje do středomořského Středomoří, aby sledovalo a odsoudilo porušování lidských práv, ke kterému nadále dochází. Dodala, že vědí, že se setkají s válečnými uprchlíky a oběťmi mučení, kteří zůstanou zemřít na moři.

loading...