Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Syřané jsou hladový. Varuje v prohlášení CARE a žádají zvýšení financování milionů Syřanů

Autor článku: |2020-06-30T12:17:29+02:0030. 6. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Vedoucí pomocné skupiny v pondělí na klíčové konferenci v Bruselu vyzvaly k zvýšenému přístupu a financování milionů Syřanů, kterým hrozí hladovění.

Více než devět let po konfliktu boje ustoupily, ale humanitární situace zůstává akutní, uvedly mezinárodní nevládní organizace ve společném prohlášení.

„Ohromujících 9,3 milionu Sýřanů nyní spí hladoví a více než dalším dvěma milionům hrozí podobný osud,“ uvedli. Píše portál Breitbart.

Prohlášení – podepsané Norskou radou pro uprchlíky, Oxfamem, CARE, Mercy Corps a dalšími – uvádí, že počet Syranů, kteří čelí potravinářské nejistotě, se od loňského roku zvýšil o 42 procent.

„Téměř desetiletí války Sýřany vrhlo do spirály zoufalství a zoufalství, která se každý rok zhoršuje. Mezinárodní pomoc je nyní potřebná více než kdy jindy, “uvedly pomocné skupiny.

Konference v Bruselu IV pořádaná Evropskou unií a OSN se koná v úterý, aby pomohla lidem zasaženým válkou v Sýrii i mimo ni.

„Pokud se nezvýší financování a humanitární přístup, bude mnoho Syřanů, včetně těch, kteří žijí jako uprchlíci v regionu, tlačeni na pokraj hladovění,“ uvedly pomocné skupiny.

Humanitární šéf OSN Mark Lowcock v pondělí řekl Radě bezpečnosti v New Yorku, že úroveň pomoci „poskytované přes hranice (do Sýrie) není ani zdaleka dostatečná“.

„Sýrie„ na severozápadě nadále trpí… přeshraniční operace je třeba dále rozšiřovat “, řekl Lowcock.

Pokud tak neučiní, varoval, „způsobil by utrpení a smrt“.

loading...