Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Světová válka 3: Ruské stíhací letouny zachytily turecký F-16 nad Aleppo

Autor článku: |2020-02-22T08:28:20+02:0023. 2. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Jakmile turecký bojovník vstoupil do syrského vzdušného prostoru, byla ruská bojová letadla naléhavě zvednuta z letecké základny Khmeimim, která nejen umožnila útoky na syrské území, ale také vytlačila tureckého pilota z vzdušného prostoru SAR.

Je třeba objasnit, že se nejedná o první případ, kdy turecké bojové letouny porušují vzdušný prostor Arabské republiky a představují hrozbu úderu na syrskou a ruskou armádu.

Obzvláště asi před dnem byla podobná situace již pozorována, ale na obloze nad provincií Idlib zároveň ruské bojové letouny také hrozily použitím zbraní, které turecký pilot ustoupil. Informuje Bulgarianmilitary.

Odborníci říkají, že Moskva dosud neposkytla syrské armádě postup pro použití vybavení protivzdušné obrany na tureckých letadlech, ale to se může velmi dobře stát v blízké budoucnosti, ale zároveň se situace v regionu ostře se zhoršuje

„Pokud chce Ankara v Sýrii exacerbace, obdrží ji.“ S velkou touhou bude stačit pouze protiraketový systém protivzdušné obrany Pantsir-S, aby odrazil rozsáhlý útok tureckého letectva, ale Damašek má také takové trumfy jako S-200 a S-300, které jsou schopné zasáhnout letecké cíle ze stovek kilometrů daleko, “komentují někteří odborníci.

loading...