Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Švédské školy nutí žáky jít na demonstrace proti změnám klimatu. Porušují tím ústavu

Autor článku: |2019-10-01T23:05:24+01:003. 10. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Ve švédských školách pokračuje politický tlak levicových aktivistů. Nyní jedna škola v Umeå v severním regionu Švédska nutí své žáky ve věku 6–11 let k účasti na společné páteční klimatické stávce.

Vedení školy a učitelé na Västangård School v Umeå se rozhodli, že v pátek shromáždí všechny děti na společné demonstraci o změně klimatu. Rodiče dětí byli o rozhodnutí informováni pouze e-mailem. Bylo jim doporučeno, aby se k demonstraci připojili.

Anders Ågren, konzervativní městský politik, je naštvaný. „Je to skandál, který je neuvěřitelný. Za prvé je špatné jít do stávky během vyučovacích hodin. Ale závažnější je to, že učitelé a vedení školy nutí studenty, aby šli do stávky. Ukazuje neúctu k úsudku dospělých. Co bude dál? Budou všichni žáci nuceni připojit se k demonstracím na 1. května jen proto, že vedení školy to považuje za dobrý nápad?

Podle švédské ústavy je nezákonné nutit děti k účasti na stávce. Ústava přímo říká: „Veřejnost nesmí být nucena prezentovat své názory z politického, náboženského, kulturního nebo jiného hlediska. Nikdo z veřejnosti nesmí být nucen účastnit se demonstrační činnosti.

Zdroj zde.

loading...