Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Švédská města, která přijala mnoho migrantů, jim nezvládají platit dávky a tak všem omezují služby

Autor článku: |2019-11-27T23:55:04+02:0028. 11. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Osm z deseti švédských obcí bude v letošním roce nuceno učinit výrazné škrty v místních rozpočtech kvůli zvyšujícím se nákladům na nově příchozí migranty. Téměř polovina obcí, 46 procent, předpokládá snížení dotací pro hendikepované spoluobčany. Další polovina obcí se zaměří spíše na škrty v oblasti péče o rodiny. Cílem je ušetřit peníze, které v rozpočtech obcí začínají scházet, jak informuje švédská televize SVT.

Göran Eriksson, starosta obce Bengtsfors, uvedl, že jeho obec se do značné míry spoléhá na dotace od národní vlády. Bez nich by se obec nedokázala vyrovnat s rostoucími náklady na sociální služby a sociální péči.

„Byli jsme velkorysí při přijímání migrantů,“ řekl moderátorovi vysílání. Mezi opatření, které obec plánuje pro uspoření peněz, snížení pouličního osvětlení o 20 procent. Úklid sněhu bude obec zajišťovat pouze tehdy, pokud bude vyšší úroveň sněhu než dříve.

Bengtforští zastupitelé vydali v srpnu varování. Tvrdí, že obec čelí potenciálnímu bankrotu kvůli tomu, že přijala příliš mnoho migrantů, než kolik si mohli dovolit. „Náklady v obcích, které přijali nové migranty, byly značné, a k tomu se zastavily vládní dotace. To vytváří velkou díru v městské pokladně, “uvedli.

Několik dalších místních samospráv vyjádřilo podobné obavy, jako obec Hässleholm. Starosta obce Lars Johnsson prohlásil, že nejméně 100 migrantů žijících na sociální podpoře jsou negramotní. Tvrdí, že je „nemožné“ jim najít práci.

Zdroj zde.

loading...