Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Švédové přepisují osnovy dějepisu. Bude se v něm učit o genderu, klimatu a migraci. Antika jako by neexistovala

Autor článku: |2019-09-29T17:53:16+02:0030. 9. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Už žádný Platón nebo Aristoteles. Žádný Řím, žádné vyučování o historii mocného Švédska v dávných dobách. Nový zásah od švédského vzdělávacího systému chce, aby se tamní žáci soustředili pouze ne blízkou minulost a současnost.

Ve vyšších ročnících, 7-9, nebude existovat žádný dějepis, který by pojednával o historii. Veškeré studium kolébky demokracie ve starověkém Řecku, Římě nebo o velké švédské éře (1611-1718), kdy Švédsko ovládlo země obklopující Baltské moře, bude vymazáno z osnov.

Místo toho bude novodobá historie součástí společenských věd, kde bude čas na řešení genderové problematiky, klimatického alarmisnu, migrace, rasismu či období „zlého bílého člověka“ tedy kolonialismu. A cíl? Nenávist ke všemu bílému a tradičnímu, dá se odhadovat.

Jací děti vyjdou z tohoto vždělávacího programu je lepší si nepředstavovat. Zděšený profesor historie Dick Harrison prohlásil „Promiňte, ale je to tak špatně, že je pro mě těžké tomu vůbec uvěřit. Pouze představa toho, že antika není důležitá pro pochopení přítomnosti, je bizarní a absurdní. Všechno, co nás obklopuje, je odkaz starověkých Řeků“

Zdroj zde

loading...