Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Švédové jeho děti dali do muslimské rodiny. Polský soud, kam s nimi utekl, se ho nyní zastal

Autor článku: |2019-07-16T10:51:25+01:0017. 7. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Smutný osud ruského občana Denise Lisova ukazuje na necitlivé zacházení multikulturou prošpikované švédské společnosti. Manželka a matka jeho tří dětí onemocněla schizofrenií. Nad tím, co se dělo poté, zůstává rozum stát.

Švédské úřady, kde v té době rodina žila, jeho tři dcery ve věku 12, 6 a 4 odebrala a předala do péče muslimské rodiny. V březnu 2019 se muži podařilo i s dcerami ze Švédska uprchnout, byl však zadržen na letišti ve Varšavě, odkud chtěl odletět do Moskvy.

Polský soud nyní rozhodl, že muže na základě Švédského zatykače nevydá. „Děti se v pěstounské rodině necítily bezpečně, což prohlubovalo jejich stres a mohlo vést k poruchám“ řekl soudce a dodal „Otec se již nemohl dívat na to, jak jeho dcerám Švédské úřady ubližují“.

Podle právního zástupce rodiny mělo výrazný vliv i to, že dívky vyrůstaly v křesťanské víře. Švédské úřady tuto skutečnost ignorovaly a předaly je do péče muslimské rodiny pocházející z Libanonu.

Pokud by byl pan Lisov vydán do Švédska, hrozilo by mu vězení až na čtyři roky. Rodina nyní čeká na rozhodnutí o udělení trvalého pobytu v Polsku tak, aby nejmladší dcera mohla od září začít navštěvovat školku ve Varšavě.

Zdroj zde

loading...