Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Stephen King: „Trans ženy jsou ženy“

Autor článku: |2020-06-30T11:55:38+02:0030. 6. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Ve střetu bestsellerů je Stephen King nejnovější veřejnou postavou, která se distancuje od autořky Harryho Pottera J.K. Rowlingové tím, že vznáší svou obranu před biologickými rozdíly mezi pohlavími a během víkendu prohlásil, že „trans ženy jsou ženy“.

Tweet Stephena Kinga na podporu trans-žen přichází poté, co zažil vůli sociálních médií za opakování zprávy od J.K. Rowlingové, která citovala feministku Andrei Dworkinovou, která říká, že „není správně nenávistné mluvit o ženách a  svých vlastních zkušenostech, ani si za to nezaslouží hanbu.“

Rowlingová poděkovala Kingovi za jeho zjevnou podporu. Informuje portál Breitbart.

„Vždycky jsem ctila @StephenKing,“ napsala v nyní smazaném tweetu, podle portálu Newsweek. „Pro muže je mnohem snazší ignorovat ženské obavy nebo je potlačovat, ale nikdy nezapomenu na muže, kteří se postavili, když to nepotřebovali. Děkuji, Stephene. “

J.K. Rowlingové rozhněvali transgender aktivisty začátkem tohoto měsíce, když hájila důležitost biologického sexu a udržovala rozdíl mezi biologickými ženami a trans-ženami.

„Vím a miluji trans lidi, ale vymazání pojmu sex odstraní schopnost mnoha smysluplně diskutovat o svých životech. Není hanba říkat pravdu,“ tweetovala.

loading...