Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Španělsko: Příznivci populistické strany Vox požadují, aby Španělsko opustilo EU

Autor článku: |2019-12-27T11:04:54+02:0027. 12. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Příznivci španělské strany Vox vyzvali Španělsko, aby opustilo Evropskou unii poté, co Evropský soudní dvůr rozhodl, že uvězněni katalánští separatisté Oriol Junqueras by měli mít parlamentní imunitu píše Voice.

K rozhovorům o vystoupení ze Španělska z EU dochází jen několik dní poté, co úředníci v Polsku prohlásili, že polský výstup z EU může být na kartách. Vedoucí strany Voxu Santiago Abascal odsoudil rozhodnutí Evropského soudního dvora jako urážlivé porušení španělské národní suverenity.

Junqueras byl jedním z devíti nezávislých vůdců, kteří byli španělskými úřady uvězněni po nepovoleném referendu o katalánské nezávislosti v roce 2017.

I přes jeho zatčení byl Jungueras zvolen do Evropského parlamentu jako europoslanec v loňských květnových volbách.

Tento týden Evropský soudní dvůr odmítl madridské tvrzení, že Junqueras se nepodařilo kvalifikovat jako europoslanec, protože přísahu španělské ústavě přísahal. Soudci EU v Lucemburku poté rozhodli, že Junqueras, který byl odsouzen k 13 letům vězení za trestný čin, by měl být kvůli své parlamentní imunitě propuštěn.

V reakci na rozhodnutí Evropského soudního dvora Abascal řekl: „Z důvodu soudů EU byli teroristé a násilníci (kteří znovu znásilnili ženy) propuštěni. Nyní nás mlátí do tváře tím, že z Puigdemonta udělají europoslance. “

„Španělsko (stejně jako ostatní země) by se nemělo řídit žádným rozsudkem těch, kteří napadají naši suverenitu a bezpečnost,“ napsal prezident Vox na Twitteru. „Vox nepřipustí další ponížení.“

Podle posledních průzkumů veřejného mínění je národní populista Vox, který v posledních volbách popadl ve španělském parlamentu 52 křesel, stále třetí největší stranou Španělska s 16,2 procenty hlasů.

loading...