Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

„Šokující“ podrobnosti se objevují v případě operativců nevládních organizací obviněných ze špionáže a pašování lidí

Autor článku: |2020-10-06T11:59:39+02:007. 10. 2020|Krimi, zzz_Titulní zpráva|

Celkem 35 cizinců, včetně 33 lidí pracujících pro nevládní organizace, bylo obklíčeno uprostřed rozsáhlé sondy provedené řeckými zpravodajskými a protiteroristickými agenturami, jak minulý týden informovala společnost Infowars Europe.

Do trestné činnosti byly zapojeny čtyři nevládní organizace se sídlem v Německu, Rakousku a Norsku.

„Podle spisu připraveného řeckými orgány je role rakouského a norského občana, který poslední dva roky žije na břehu Turecka a koordinuje nelegální migrační toky do naší země, zcela objasněna, “Uvádí řecký outlet NewsIt, který odhalení označil za„ šokující “. Píše portál Europe Infowars.

Zpráva naznačuje, že výše zmínění pracovníci nevládních organizací koordinovali s kolegy a migranty na řeckých ostrovech – zejména na Lesbosu – sofistikovanou síť, která mohla pomoci přesunout tisíce nelegálních mimozemšťanů z Turecka na evropskou půdu.

Úřady se domnívají, že pašeráci mohli získat přístup k zavřeným webům turecké vlády a ke komunikaci prostřednictvím odcizených přístupových kódů, a to pomocí informací o pohybu řeckých a námořních hlídek FRONTEX k vytvoření odpalovacích míst a tras pro migranty a obchodníky.

Důkazy nalezené na palubě lodi nevládních organizací naznačují, že pracovníci používali signály a kanály k poskytování „informací z obchodního telefonu lodi migrantům na tureckém pobřeží“, jakož i „údajů o migračních tocích, map s přirozenými přístavy v Chios, Lesbos a Samos , mapy s výchozími body migrantů z Turecka. “

Pašeráci se také domnívají, že zadržovali a zasahovali do přenosu mezi řeckými pohraničními hlídkami.

loading...