Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Směšné? Chvilkaři natočili agitační politický klip za odstoupení Babiše a Zemana. Naráží na defenestraci

Autor článku: |2019-11-06T23:08:32+01:007. 11. 2019|Domov, zzz_další titulní zprávy|

Aktivisté z Milionu chvilek pro demokracii natočili videoklip, ve kterém je k vidění mnoho českých celebrit. Se slovy „Buďte rádi, že to neřešíme jako kdysi“ klip obsahuje narážku na Pražské defenestrace a s humorem zmiňuje i pár ran na záda.

Plejáda známých osobnostní v čele s hudebníkem Josefem Galenem a zpěvačkou Bárou Basikovou říká své rezolutní „ne“ současným politickým a společenským poměrům v České republice. Ve videu je k vidění například zpěvačka Marta Jandová, režisér a zpěvák Ondřej Havelka, herec Ivan Trojan nebo rapper Kato.

Teď vážně nemůžem to vzdát, když můžou okrádat a lhát, dál budem protestovat,“ zpívá Basiková v refrénu rým, který definuje podstatu celého hnutí. Herci, zpěváci a další veřejně působící osoby tento postoj vyjadřují také transparenty, které ve videu ukazují.

Mandát není vše,“ stojí na jednom z nich. „Blaničtí rytíři na Hrad,“ píše se na papíře, který třímá Marta Jandová. V rapovém textu pak Galen nešetří kritikou Andreje Babiše a Miloše Zemana. „Tam, kde bory šuměly, teď roste řepka,“ říká Galen.

Video autoři zakončují pozvánkou na další demonstraci, která se má konat 16. listopadu na Letné. V samotném závěru aktéři na papírech ukazují výzvy jako „Mluvme spolu,“ nebo „Zastavit stát.

Zdroj zde.

loading...