Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Slovinsko zabezpečuje svoje hranice. Bojí se migrantů.

Autor článku: |2020-06-02T23:26:00+02:002. 6. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Slovinsko významně zvyšuje počet bezpečnostních pracovníků operujících podél své hranice s Chorvatskem. Obává se zvyšujícího počtu nelegálních migrantů přicházejících známou migrační cestou z Balkánu.

Země zaznamenala v posledních týdnech prudký nárůst počtu migrantů, kteří se pokusili nelegálně překročit chorvatsko-slovinskou hranici. Úřady to přičítají uvolnění bezpečnostních opatření v souvislosti s bojem proti pandemii koronaviru COVID-19. To vyvolalo přesun tisíců migrantů z přeplněných řeckých táborů na  ostrovech v Egejském moři na řeckou pevninu a s příchodem jarního počasí pokračování své pouti dále do Evropy.

Proto Slovinsko vyšle na hranici dalších 1 000 policistů, kteří začnou od dneška posilovat stávající bezpečnostní personál. Podle zprávy slovinské TV Nova24,  budou mezi dnešním dnem a 5. červnem provádět přísnější kontroly hranic a demonstrovat migrantům, že Slovinsko není pro ně snadným cílem. Policie bude při ostraze hranic využívat sledovací technologie, včetně detektorů pohybu, sledovacích kamer, tepelného zobrazování, vrtulníků a hlídek.

Slovinské úřady tvrdí, že nelegální migranti se obecně vyhýbají osídleným oblastem, pohybují se převážně v noci. Snaží se držet lesních cest a obecně neprůchodného terénu, zatímco se během dne skrývají v chráněných místech, aby se vyhnuli bezpečnostním hlídkám. Často mění své trasy. Migranti když cestují také často vypínají své mobilní telefony, aby zabránili policii v jejich sledování.

Také policejní orgány v sousední severní Itálii si stěžují, že zaznamenaly nárůst nelegálních migrantů, kteří přešli do jejich kraje přes Slovinsko, jak informuje voiceofeurope.

loading...