Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Školáci ve Norsku nabídly peníze na protest proti „změně klimatu“

Autor článku: |2019-12-07T09:16:53+02:008. 12. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Starosti rodiče považují povzbuzení školy za problematické, protože vzbuzuje etické obavy, posiluje obavy ze dvojího standardu a posiluje takzvaný „fenomén Greta“.

Studenti školy Apalløkka v Oslu byli povzbuzováni k účasti na fiktivní demonstraci klimatu v souvislosti s komerčním filmováním.

Podle Resetta byl na začátku tohoto týdne rodičům devátých srovnávačů Apalløkka zaslán e-mail od ředitele školy. V e-mailu jsou rodiče informováni, že vedení školy souhlasilo se spoluprací na jejich reklamě s KLP, největší norskou pojišťovací společností.

Rodiče byli informováni o tom, že pro nahrávání, které se odehrává během vyučovacích hodin, je zapotřebí 150 mladých lidí.

Amatérští herci by museli vytvořit velkou demonstraci v otázce změny klimatu. Poplatek byl také přislíben za budoucí třídní výlet.

Povzbuzující tón ředitele vyvolal obavy rodičů. Někteří interpretovali rozhodnutí vedení povolit střelbu během vyučovacích hodin jako zelené světlo pro teenagery přeskočit školu pod hlavičkou klimatického hnutí.

„Je to trochu jako používat děti k vydělávání peněz a ospravedlňovat je s dobrým důvodem,“ řekl Resett dotčený rodič, který si přeje zůstat anonymní. „Myslím, že existuje něco politického, co chce škola vyjádřit tady, skrze studenty. Moje otázka pro školu zní: Zúčastnil by se toho, kdyby demonstrace byla nahrávkou, kde studenti předstírali, že jsou pro Donalda Trumpa?“ Zeptala se rétoricky.

Podle některých rodičů škola podporuje klimatický aktivismus.

„Nechci, aby moje dítě bylo součástí placeného klimatického aktivismu v reklamě, ale mám pocit, že se očekává, že řeknu ano,“ řekl dotyčný rodič a citoval tlak skupiny.

Vzhledem k tomu, že otázka klimatu je politicky účtována, vyvolává také etické otázky, jako je to, zda je slučitelné přimět děti, aby vydělávaly peníze prostřednictvím kampaně, která se snaží stát za „všechno, co je důležitější než peníze,“ argumentoval Resett.

„Tady jsou žáci ze školy vyřazeni, aby protestovali proti klimatu, které vedou dospělí, i když se jedná o komerční film. Posiluje jev Greta Thunberg,“ uvedl rodič.

(Infowars, foto: Pixabay)

loading...