Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Schwarzenberg krutě vynadal čechům: V táboře v Letech hlídali čeští dozorci, cena masa prý není tak důležitá

Autor článku: |2019-08-13T17:09:35+01:0013. 8. 2019|Domov, zzz_další titulní zprávy|

Jeden ze zakladatelů TOP 09 a její čestný předseda Karel Schwarzenberg se na svém profilu na facebooku vrátil k tématu koncentračního tábora Lety U Písku. Ten byl zřízen jako kárný pracovní tábor, později také sloužil jako sběrný tábor i tzv. cikánský tábor během druhé světové války.

Stát vykoupil vepřín, který na místě tábora vznikl. Má zde vzniknout památník, který bude připomínat tragický osud Romů během druhé světové války. To před pár dny kritizoval předseda KSČM Vojtěch Filip, který napsal: „Připomínám všem, kteří se rozčilují nad stále se zvyšující cenou vepřového masa, že vláda ČR vedená B. Sobotkou vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy a uzavřela ho bez náhrady. Snížila tak produkci českého vepřového pod 30% naší spotřeby. To byl zločin.

Na jeho slova zareagoval Karel Schwarzenberg: „Koncentrační tábor v Letech u Písku, který byl pod českou správou a hlídali ho bohužel čeští dozorci, byl určen především pro Romy či Cikány. Zemřelo tam téměř čtyři sta lidí a ti co přežili, byli převezeni do Osvětimi a šli do plynu. O pětadvacet let po uzavření tábora komunisté na tomto místě, kde se děly tak hrůzné věci, vybudovali veliký vepřín.

Čestný předseda TOP 09 ještě pokračuje: „Vyjádření pana předsedy Filipa je překvapivé i od komunisty. Důstojnost mrtvých je pro něj méně důležitá, než vepřo knedlo zelo,“ tvrdě se do šéfa komunistů pustil Schwarzenberg.

Zdroj zde.

loading...