Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Salvini ustoupil, ale tvrdá pravice zůstává silná

Autor článku: |2020-02-01T11:01:33+02:001. 2. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

V neděli 26. ledna se konaly regionální volby ve dvou částech Itálie, Emilia Romagna a Kalábrie. Bylo vidět, že představují velkou výzvu pro vládu, pokud vyhraje Salviniho Liga (League, dříve Severní Liga).

Během posledních dnů volební bitvy se Salvini a jeho mediální cirkus shromáždili na interkomu rady. Stiskl knoflík bytu, kde jeden z jeho místních stoupenců Legy řekl, že žije tuniský obchodník s drogami. Salvini pak obtěžoval mladíka, jehož otec byl zraněn při průmyslové nehodě, kvůli jeho údajnému obchodu s drogami. Dokonce i oslabené italské masmédia, tak zvyklé na Salviniho antiku, byly tímto fascinujícím scénářem ostražitosti trochu šokovány. Spojilo to však dvě strany Salviniho psí rasistické politiky – migranty a zločin.

Salvini řekl, že se chystá „osvobodit“ region, který byl historicky pevností válečného odporu tehdejší Italské komunistické strany a jejích následných středově levých konfigurací. Jak konečný vítěz Bonaccini z PD (Demokratická strana) před výsledky tvrdě poznamenal, lidé tohoto regionu byli osvobozeni téměř před 70 lety od fašistů.

Vůdce tvrdé pravice Lega vsadil do kampaně hodně svého osobního politického kapitálu, aby zopakoval první místo, které strana získala v evropských volbách v této oblasti. Nakonec jeho koalice prohrála o osm bodů (51 ku 43). Průzkumy veřejného mínění to loni v listopadu nazvaly ve prospěch Legy a týden před hlasováním zasunuly závěrečné průzkumy.

Jedním z mimořádných obratů bylo zvýšení účasti o 30 procentních bodů na 67%. Mnoho voličů a progresivních voličů, kteří byli rozčarováni z politiky úsporných opatření PD, se vrátilo do volebních místností. Klíčovým důvodem pro to byla mobilizace jednorázové anti-legské kampaně vedené v Sardinii.

Více info zde

loading...