Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Salvini boduje! Itálie za rok zabránila v zakotvení 19 lodím s 2500 migranty

Autor článku: |2019-07-05T00:17:24+02:006. 7. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Italská vláda ve snaze omezit příliv migrantů, aktivně prosazuje politiku „zavřených přístavů“.  Z toho důvodu muselo v loňském roce 2500 běženců čekat celkem 165 dnů na palubách záchranných lodí. Agentura APA s odvoláním na zprávu nevládní organizace Reportéři bez hranic dále informovala, že od června loňského roku nastalo 19 případů, kdy italské úřady odmítaly vstup do přístavů lodím nevládních organizací.

Zpráva přichází jen několik dnů po krizi kolem lodi Sea-Watch 3, jejíž kapitánka Carola Racketeová po více než dvou týdnech čekání na moři vplula bez povolení do přístavu na italském ostrově Lampedusa. Italské úřady na ni poté uvalily domácí vězení a plavidlo zabavily. Nyní už je kapitánka na svobodě. Případ vyvolal v Německu i jinde v Evropě silnou odezvu mezi politiky, podle nichž zachraňování životů nemůže být kriminalizováno.

Organizace Reportéři bez hranic kritizovala italské úřady s tím, že „kriminalizace“ záchrany migrantů ve Středozemním moři prodlužuje utrpení už beztak trpících lidí. Přístup italského státu prý navíc odrazuje snahu obchodních a vojenských lodí, zachraňovat migranty, kteří se dostanou vlivem problémům v domovské zemi do stavu nouze.

Italská vláda však argumentuje tím, že její restriktivní opatření vedla ke snížení počtu pokusů o nelegální vstup do země, a tím i ke snížení migrantů v zemi, která se v minulých letech potýkala s velkou migrační vlnou. Podle statistik UNHCR letos připlulo do Itálie 2755 migrantů, za celý loňský rok jich bylo 23 370 a o rok dříve dorazilo do Itálie přes moře dokonce 119 370 běženců.

Zdroj zde.

loading...