Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Rusko pomáhá v boji s koronavirem

Autor článku: |2020-04-02T19:29:12+02:002. 4. 2020|Svět, Zdraví, zzz_další titulní zprávy|

Do Spojených států včera odletěl obří letoun Ruslan se zdravotnickým vybavením pro boj s pandemií koronavirů. V pondělním telefonickém hovoru nabídl ruský prezident Vladimir Putin svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi pomoc a ten ji přijal. Podle agentury Interfax o tom dnes informoval mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Administrativa Bílého domu ve Washingtonu potvrdila, že zásilka byla důsledkem Trumpova telefonního rozhovoru s Putinem. Ruský nákladní letoun dovezl do USA 60 tun ventilátorů, masek, respirátorů a dalšího zdravotního vybavení. Bílý dům uvedl, že zdravotní materiál bude pečlivě prozkoumán, aby se ujistil, že splňuje požadavky na kvalitu americké správy potravin a léčiv.

Rusko již vyslalo před necelými dvěma týdny lékařskou pomoc a armádní experty do Itálie. která má v současné době největší počet infikovaných. Do země podle ruských médií dorazilo osm týmů vojenských lékařů, zhruba stovka armádních specialistů v oborech virologie a epidemiologie, speciální dezinfekční vozidla a další zařízení. Převzato z NBC NEWS.

loading...