Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Řečtí vlastenci „uvítali“ migranty grilováním vepřového a pitím alkoholu

Autor článku: |2020-02-06T14:01:10+02:008. 2. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Členové pravicové skupiny „Enomenoi Makedonie“ (Spojení Makedonci) uspořádali grilování s alkoholem a vepřovým masem na protest proti přesunu migrantů na řeckou pevninu.

Na akci, která se konala v neděli poblíž migračního tábora Diavata v Makedonii, nabízeli migrantům vepřové maso na grilu i místní víno a pivo. Akci pojali jako „nový a jedinečný protest“ proti přílivu migrantů do Řecka.

Protest však nedopadl zcela podle plánu, a to z důvodu odporu levicové skupiny Keerfa, která o události řekla, že „byl jasně veden rasistickými motivy, urážel náboženské přesvědčení lidí, kteří byli vyhnáni ze své domoviny válečnými konflikty nebo chudobou.“ Demonstrace musela být přesunuta do centra Diavaty, kde protestující pochodovali a mávali řeckými vlajkami a křesťanskými symboly.

Napětí v Řecku se zvyšuje od okamžiku, kdy vláda oznámila, že přibližně 5 000 migrantů bude deportováno z přeplněných táborů migrantů v Egejském moři na řeckou pevninu. Mnoho migrantů vyslaných na pevninu přebývalo na ostrově Lesbos, kde v táboře Moria, původně navržený  pro asi 3000 lidí, žije v současné době až  kolem 15 000 obyvatel.

Zdroj zde.

loading...