Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Řečtí místní obyvatelé obviňují migranty ze snahy „islamizovat západní svět“ a říkají, že ničí jejich turistický průmysl, když hněv narůstá nad uprchlickými tábory

Autor článku: |2020-02-18T15:59:11+02:0019. 2. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Stovky řeckých vesničanů vyjeli nahněvaný do ulic nad žadateli o azyl, o nichž tvrdí, že chtějí „islamizovat západní svět“.

Pobřežní oblast Makrygialos je jednou z mnoha oblastí v pevninském Řecku, kde je vláda zamčena v přetahování s místními komunitami o bydlení migrantů.

Jen několik měsíců poté, co nová konzervativní administrativa přislíbila přísnou regulaci migrace, se rychle vynořuje patová situace, ve které se mohou ubytovat desítky tisíc žadatelů o azyl, kteří v současné době mizí v přeplněných neanitárních táborech na pěti ostrovech, které čelí Turecku.

„Jsme odhodláni bránit svou vlast. Uděláme vše pro to, abychom je udrželi venku, “říká Tasos Yiakoumis, právník, který se účastní protestu proti migrantům v Makrygialos, pobřežní vesnici 280 mil severně od Athén.

Asi 300 lidí se shromáždilo, aby protestovalo proti plánům umístění 200 žadatelů o azyl v bývalém domově pro duševně nemocné.

„Známe jejich plán, chtějí islamizovat celý západní svět. To se nesmí stát, “křičí Yiakoumis na dav přes mikrofon. Informaci přinesl portál DailyMail.

loading...