Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Řecko: Tisíce migrantů čelí vystěhování ze státních bytů

Autor článku: |2020-06-03T23:35:04+02:003. 6. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Tisíce migrantů čelí vystěhování z bytů, které jim poskytly řecké sociální služby. Děje se tak v důsledku nového zákona, který zkrátil dobu, po kterou mohou migranti zůstat ve státem podporovaných bytech ze šesti měsíců na jeden měsíc. Podle zprávy Euronews odhaduje vysoký komisař OSN pro uprchlíky (UNHCR), že  by se to mohlo týkat více jak 8 500 migrantů .

Řecká agentura pro nouzovou podporu integrace a ubytování (ESTIA) přesunula v posledních měsících tisíce migrantů z táborů na řeckých ostrovech do Atén, aby se snížilo přeplnění táborů. Zdravotní úřady varovaly, že nevhodné podmínky v nich způsobily, že migranti v táborech byli zvlášť náchylní k vypuknutí koronaviru COVID-19. Proto byli někteří migranti přemístěni na pevninu ve snaze umožnit jim sociální distancování.

Manos Logothetis, řecký generální tajemník ministerstva pro migraci a azyl, uvedl, že „je normální, aby ti, kteří již jsou v Řecku déle, opustili dotované bydlení. Musí existovat časová hranice, kdy se uprchlíci integrují a najdou si práci,“ dodal.

UNHCR se však obává, že migranti, kteří jsou nuceni opustit své ubytování, budou ohroženi, protože nemají přístup k řeckým sociálním službám, a ve většině případů dokonce ani nemluví řeckým jazykem. V důsledku toho UNHCR vyzývá Řecko, aby vytvořilo „důvěryhodné programy“ zaměřené na zajištění soběstačnosti migrantů před tím, než budou nuceni opustit své státem financované bydlení.

Velké množství nelegálních migrantů, které v Řecku pobývá, vede v zemi k nárůstu zločinnosti. Minulý měsíc byl v Soluni zatčen nelegální afghánský migrant, který sexuálně napadl šestiletou dívku, jak informuje voiceofeurope.

loading...