Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Řecko: Migranti útočí na pravoslavné kostely

Autor článku: |2020-06-04T23:48:09+02:006. 6. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Nelegální migranti nedávno zaútočili na další kostel na řeckém ostrově Lesbos. Kostel, který se nachází v blízkosti migračního tábora Moira, je nejnovějším případem v regionu, které byly migranty napadeny a znesvěceny, jak informuje voiceofeurope. Makis Pavlellis, místní obyvatel, prohlásil, že „něco velmi špatného a nebezpečného se v oblasti děje už čtyři měsíce,“ uvádí Greek City Times. „Vypadá to organizované a režírované.“

Na řeckém ostrově Lesbos, který má přibližně 85 000 obyvatel, žije v současné době podle odhadů 25 000 nelegálních migrantů, přičemž polovina z nich je umístěna v táboře Moira. Obyvateli byli sice zpočátku migranti vítáni, ale po nárůstu incidentů, zločinu a násilí páchaného migranty se situace výrazně změnila.  Na negativní vývoj zareagovalo Maďarsko, které přispělo částkou 30 000 USD na pomoc s obnovou poškozených kostelů.

Migranti byli nedávno z táborů na ostrovech v Egejském moři převezeni do Nea Kavala v severním pevninském Řecku. Tento krok byl proveden s cílem zmírnit přeplnění v táborech, které byly považovány za vysoce rizikové pro propuknutí koronaviru. Přesun migrantů měl za cíl umožnit jim praktikovat opatření sociální distancování. Avšak včera se podle zprávy společnosti Greek City Times migrační tábor v Nea Kavala ocitl v karanténě poté, co těhotná žena byla pozitivně testována na koronavirus.

Řecké zdravotnické úřady nyní testují všechny obyvatele tábora. Starosta nedaleké Peonie nařídil preventivně uzavřít šest škol, které děti migrantů navštěvovaly.  Budovy jsou nyní dezinfikovány.

loading...