Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Řecko: Levicoví aktivisté pochodují k americké ambasádě a pálí americkou vlajku

Autor článku: |2020-06-04T23:24:22+02:005. 6. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Levicoví aktivisté v řeckém Soluni zapálili během demonstrace americkou vlajku. Demonstranti se shromáždili poblíž sochy El Venizelou a poté pochodovali městskými hlavními bulváry, než se nakonec vydali k budově amerického konzulátu, kde spálili americkou vlajku.

Skupina skandovala levicové slogany a nesla transparenty jako „solidarita s povstalci“ či „solidarita s oběťmi rasismu a policejního násilí ve Spojených státech,“ píší řecké noviny Proto Thema. Tento týden proběhlo v celé Evropě několik protestů na podporu „amerických povstalců“.

Včera večer policie ve Stockholmu ve Švédsku rozptýlila davy při několika nezákonných protestech proti „Black Lives Matter“, jak informuje voiceofeurope. Dalších 40 000 lidí se v úterý zúčastnilo online „antirasistické“ demonstrace, kterou uspořádala skupina Stop Afrophobia, Afro-Swedes Association a Afro-Swedes Forum.

Také v úterý v Paříži demonstrovalo 20 000 demonstrantů Black Lives Matter a levicových aktivistů v reakci na výzvu výboru na podporu rodiny Adama Traoré, 24letého černocha, který zemřel v roce 2016 v policejní cele po zatčení. V pondělí se shromáždilo několik tisíc demonstrantů na náměstí Dam v centru Amsterdamu na protest proti policejní brutalitě a smrti George Floyda.

loading...