Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Řecko chce vybudovat „zeď v moři“, aby zastavilo lodě přistěhovalců

Autor článku: |2020-02-09T21:10:07+02:009. 2. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Řecko bylo v loňském roce pro migranty prvním vstupním přístavem do EU. Snažilo se zvládnout jejich příliv tím, že jsou drženi v přeplněných táborech na řeckých ostrovech v Egejském moři poblíž tureckého pobřeží. V současné době je nacpáno v táborech na pěti ostrovech více než 36 000 žadatelů. Přitom celková oficiální kapacita je 6 200 osob.

Řecko poskytne ochranu uprchlíků pouze na tři roky,“ uvedl ministr pro migraci konzervativní vlády Notis Mitarachi v komentářích zveřejněných v neděli. „Azyl, který udělujeme, bude na tři roky. Není to na dobu neurčitou,“ řekl Mitarachi. „Pokud se podmínky v zemi původu uprchlíka změní, nemusí mu být azyl znovu obnoven,“ dodal Mitarachi. Informuje portál Breitbart.com.

Přelidnění v táborech migrantů na Lesbosu a na dalších ostrovech v blízkosti Turecka vedlo v posledních dnech k potyčkám mezi obyvateli ostrova a žadateli o azyl. „Od propuknutí migrační krize v roce 2015, která byla způsobena hlavně válkou v Sýrii, udělilo Řecko azyl přibližně 40 000 lidem,“ uvedl Mitarachi. Dodal, že dalších 87 000 čeká čeká na vyřízení žádostí o azyl.

Nová řecká vláda zavedla přísnější azylová pravidla. Minulý měsíc navrhla vytvoření plovoucí bariéry v Egejském moři nebo sítě dlouhé 2,7 km. Řecké ozbrojené síly by je mohli použít pouze jako nouzové opatření k zastavení lodí migrantů. Opozice systém bariér kritizuje jako neetický a nepraktický. Mitarachi v neděli upřesnil, že bariérový projekt bude využit pouze pokud bude považován za účinný.

loading...