Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

„Rasisté! Chtějí doklady jen od černochů a arabů“ stěžuje si neziskovka na francouzské pohraničníky

Autor článku: |2019-07-26T22:43:49+02:0028. 7. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Zatímco Francouzské celebrity, včetně zástupců města Paříže, oslavují kapitánku, která do Evropy dovezla ilegální migranty, Francouzská policie se na hranici s Itálií chová přesně opačně.

Podle deníku Il Giornale pohraniční policisté donutili několik ilegálních migrantů opustit území Francie a vrátit se do Itálie. Jeden z těchto „cestovatelů“, muž jménem Hamid, si stěžoval, že na něj pohraničníci byli neuctiví a nadávali mu.

Navíc, když policisté zjístili, že je Hamid alžířan, začali mu prý nadával v arabštině. „Jsou to rasisté“ postěžoval si Hamid.

To neziskovka Anafé, která se stará o pomoc migrantům, obvinila z rasismu rovnou pohraniční policii všeobecně. Policisté totiž prý ve vlaku kontrolují při hledání ilegálních migrantů doklady jen lidem, kteří vypadají jako afričané či arabové. Dokonce prý rozhodovali podle takových kritérií, jako je oblečení či dokonce zápach.

Nezisková organizace zdá se zcela nepochopila systém policejní práce a vidí rasismus úplně všude. Pokud policie hledá migranta z Afriky a Asie, asi nebude kontrolovat doklady u nějakého Poláka. Když policie hledá např. vraha, také se zaměřuje primárně na jeho vzhled včetně rasy, pohlaví atd.

Zdroj zde

loading...