Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Rána pro Milion chvilek: Demonstrace nikoho nezajímají

Autor článku: |2019-11-23T14:55:27+02:0023. 11. 2019|Domov, zzz_další titulní zprávy|

Letná zažila letos dva velké protesty proti Andreji Babišovi a to v červnu a v listopadu. Jak se ale ukazuje, zájem veřejnosti o tyto akce klesá. Češi jim tak podle Českého rozhlasu přestávají věnovat pozornost.

 

Jak ukazuje průzkum, více než polovina lidí protesty pořádané spolkem Milion chvilek pro demokracii zaznamenala. Zároveň jim ale vůbec nevěnovala pozornost. Zájem o demonstrace totiž klesá. Zatímco v červnu Letnou sledovalo nebo se protestů zúčastnilo 35 procent dotázaných, tenkrát to bylo jen 26 procent respondentů.

Listopadovou akci jako takové přitom sledovala zhruba pětina dotázaných, pět procent se na některou demonstraci vydalo osobně. „Shromáždění se zúčastnilo nebo je sledovalo 32 procent mužů, oproti tomu mezi ženami se jednalo pouze o 20 procent,“ doplnili autoři průzkumu z agentury Median.

Jak dále ukázal průzkum, třetina populace demonstrující ve všech ohledech podporuje. „Nejvíce podporovatelů mají demonstrace zejména mezi mladšími lidmi.V kategorii 18 až 29 let je podporuje padesát procent lidí,“ uvedl Rozhlas. Podporovatele nepřekvapivě najdeme nejčastěji mezi voliči stran pravicové opozice (ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN) a u Pirátů a menších stran. Více než polovina lidí ale s demonstrujícími nesouhlasí.

Zdroj zde.

loading...