Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Rakousko odmítá kvóty přistěhovalců, podporuje Maďarsko, Česko a přísné azylové politiky Polska

Autor článku: |2020-04-07T13:22:35+02:008. 4. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Rakousko potvrzuje, že zachovává svou politiku v oblasti migrace a nepřijímá žádné další žadatele o azyl, přestože asi 150 nevládních organizací vyvíjelo nátlak na zemi, aby přijala migranty ze Středního východu uvíznuté v Řecku během pandemie COVID-19.

„Zůstává ne,“ řekla Claudia Türtscherová, mluvčí ministra zahraničí Alexandra Schallenberga z rakouské lidové strany kancléře Sebastiana Kurze (ÖVP), podle Kronen Zeitung.

Vrátila se zpět k dřívějšímu varování kancléře Kurze před EU, která přemístila všechny migranty z Řecka a pokusila se je přerozdělit napříč členskými státy. Píše portál Voice of Europe.

„Miliony lidí by se mohly vydat na cestu do Evropy, pokud by turecko-řecká hranice padla, nebo pokud budou mít dojem, že budou moci projít,“ řekl Kurz minulý měsíc a vyzval tureckého prezidenta Recep Tayyipe Erdoğana k útoku na Evropu Unie.

Koncem minulého týdne ministryně Evropy Karoline Edtstadlerová uvedla, že Rakousko odmítá opakovat situaci let 2015 a 2016, kdy německá kancléřka Angela Merkelová a následně EU jako celek donutily všechny členské státy, aby přerozdělovaly migranty na základě kvóty. Systém. Země je proti jakýmkoli novým pokusům o podobnou společnou azylovou politiku.

„Je jasné, že povinné rozdělení žadatelů o azyl v EU selhalo,“ uvedl Edtstadler.

loading...