Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Putin varuje: „V některých zemích už bylo nahrazeno slovo „matka“. To se u nás nesmí stát“

Autor článku: |2019-12-09T18:59:41+02:0010. 12. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|
Prezident Vladimir Putin na nedávném setkání Rady pro mezietnické vztahy, Kremlské poradní skupiny, poznamenal, že některé země nahrazují slovo „matka“ kvůli obavám o politickou korektnost. „Doufám, že u nás v Rusku se to nikdy nestane,“ dodal.

Putin odkazoval na zákon přijatý ve Francii počátkem tohoto roku, který ukládá školám, aby nepoužívaly výrazy jako „otec“ a „matka“ a místo toho používaly „rodič 1“ a „rodič 2“. Podle vládní poslankyně Valérie Petit byla změna nezbytná, protože používání „otce“ a „matky“ je „staromódní“ a nesplňuje potřeby „sociální rovnosti“.

Putin delegátům připomenul: „Řekl jsem, že slovo„ matka“ nelze nahradit. Ukázalo se však, že v některých zemích mohou mít nyní „nadřazené číslo jedna“ a „nadřazené číslo dvě. Doufám, že toho se u nás v Rusku nikdy nedočkáme.

Úředníci, kteří se konference zúčastnili, se zasmáli, ale pro mnohé na západě, o kterých se říká, že takové absurdity v tichosti přijímají, aby nebyli potrestáni za nesčetné množství možných „zločinů„, už to tak vtipné nepřipadá.

Zdroj zde, foto Wikimedia Commons.

loading...