Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

„Přestaňte Afričany povzbuzovat k migraci“ vyzývá Evropany Nigerijský kardinál

Autor článku: |2019-08-01T08:10:38+01:002. 8. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Vzkaz, který by si měli přečíst zejména představitelé pokrokové levice, kteří v Evropě za pomocí migrantů budují multikulturní společnost, poslal Nigerijský kardinál, kdysi žhavý kandidát na papeže.

86letý Cardinal Arinze v rozhovoru pro Catolic Herald upozornil, že země, která díky emigraci ztrácí mladé lidi, ztrácí i ty, kteří mohou budovat její budoucnost.

„Bohaté země nejlépe pomohou tím, že nebudou povzbuzovat mladé lidi, aby odcházeli do Evropy a aby na ni koukali jako na ráj – místo, kde rostou peníze na stromech“ vzkázal migrace-chtivým zemím kardinál.

„Pro každého člověka je nejlepší, když zůstane ve své zemi, kraji, městě a pracuje tam“ tvrdí Arinze s tím, že chápe, že někdy to není možné a nabádá země, které trpí odchodem lidí, aby se nad sebou zamyslely.

Sám byl kdysi uprchlíkem a to v dobách, kdy v Nigérii vypukla občanská válka, poté organizoval pomoc vysídlencům. „Každá vláda musí vědět, kolik uprchlíků dokáže přijmout“ říká. „Jde o to umět zajistit ubytování, práci nebo kulturní začlenění. To není teorie, to jsou fakta a je potřeba se nad tím zamýšlet“ uzavírá kardinál.

Zdroj zde

loading...