Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Premiér Babiš: Absolutně odmítáme přerozdělování migrantů

Autor článku: |2019-11-29T19:19:49+01:0030. 11. 2019|Domov, zzz_další titulní zprávy|

Počátkem tohoto měsíce Německo navrhlo další plán reformy azylového řízení pro tzv. „Nelegální migranty“ přicházející do Evropy. Podle návrhu by byli migranti po prvotní kontrole na vnější hranici unie rozdělováni mezi členské země, které by měly na starost vyřízení azylových procedur.

Premiér Babiš na tuto iniciativu reagoval slovy: „Přerozdělování migrantů zásadně odmítáme, stejně jako odmítáme kvóty.“ EU podle něj musí vyřešit ilegální migraci systémově. „Jsem překvapen, že se to znovu vrací na stůl,“ poznamenal.

Premiér také zdůraznil, že vláda bude i nadále upřednostňovat potřeby svých občanů před potřebami nelegálních přistěhovalců. V zásadě odmítáme nelegální migraci. Rovněž odmítáme nechat pašeráky rozhodnout, kdo bude žít v Evropě. Nechápu, proč je tu neustále někdo, kdo toto téma předkládá k jednání. Doufám, že se to v nové Evropské komisi změní,“ prohlásil Babiš.

Ministr vnitra Hamáček doplnil, že návrh by nepřeceňoval. Jedná se o materiál, který předložil jeho německý kolega Horst Seehofer na radě ministrů vnitra. Ministři Slovenska, Polska, Maďarska a Česka si společný postup ve věci potvrdili minulý týden, uvedl Hamáček.

Zdroj zde.

loading...