Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Pražský magistrát chtěl seniorům snížit počet trestných bodů ke ztrátě řidičáku. Otevřená diskriminace, tvrdí Hannig

Autor článku: |2019-09-17T22:21:00+02:0017. 9. 2019|Domov, zzz_další titulní zprávy|

Pražský magistrát přišel s tím, že by senioři měli mít možnost vyčerpat pouze šest trestných bodů. Po překročení by přišli o řidičský průkaz. Prý proto, že nejrizikovější skupinou z hlediska nehodovosti jsou právě řidiči senioři.

Takže dvakrát byste se nepřipoutali a přišli byste o řidičák,“ napsal na svém blogu bývalý prezidentský kandidát Petr Hannig. „Listina základních práv člověka nepřipustí jakoukoliv diskriminace podle věku,“ doplňuje Hannig.

Jsem rád, že tuto šestibodovou knutu, ze kterých by se senioři mohli stát nevolníky připoutanými ke svému bydlišti, Ministerstvo dopravy ze svých plánů, týkajících se novely silničního zákona, vypustilo,“ napsal Hannig.

Rada vlády pro bezpečnost silničního provozu se bude zabývat i jinými návrhy. Je tu také možnost omezit řidičům vysokého věku rozsah silnic, po nichž by mohli jezdit. V řidičském oprávnění by tedy měli uvedeno, že mohou jezdit například jen ve svém kraji nebo na konkrétně stanovené silnici.

To je přece neuvěřitelně sprosté. Takže se nebudou pronásledovat piráti silnic překračující rychlostní limity klidně o desítky kilometrů za hodinu, ale naopak senioři, kteří jezdí uvážlivě a respektují dopravní předpisy,“ dodal Hannig.

Zdroj zde.

loading...