Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Polský kuchyňský dělník Lukasz Koczocik, který byl pětkrát bodnut, když bojoval s vrahem na londýnském mostě Usmanem Khanem, říká, že jednal instinktivně + VIDEO z útoku

Autor článku: |2019-12-04T08:11:44+01:004. 12. 2019|Krimi, Video, zzz_Titulní zpráva|

Polský dělník v kuchyni, který statečně bojoval s teroristou Usmanem Khanem na Bridge s 5ft, prohlásil, že „jednal instinktivně“, a vyjádřil soustrast rodinám a obětem „tohoto smutného a zbytečného útoku“.

Lukasz Koczocik, 38 let, který žije se svou přítelkyní v jihovýchodním Londýně, vyšlehl ze stěn Fishmongers ‚Hall 5 metrů dlouhou slavnostní kopí, když Khan minulý pátek zahájil krvavý útok nožem.

V prohlášení zveřejněném dnes odpoledne prostřednictvím Metropolitní policie pan Koczocik řekl: „Odpoledne v pátek 29. listopadu jsem pracoval v Fishmongers Hall jako obvykle, když došlo k nepředstavitelnému a tragickému teroristickému útoku.

„Já a několik dalších jsme se pokusili zabránit člověku v útoku na lidi uvnitř budovy. Udělal jsem to pomocí tyče, kterou jsem našel.“

„Muž na mě zaútočil, a poté opustil budovu. Někteří z nás ho následovali, ale zastavil jsem se u patníků mostu.“

„Byl jsem bodnut a později jsem byl převezen do nemocnice. Jsem vděčný, že jsem se nyní mohl vrátit domů.“

„Když došlo k útoku, jednal jsem instinktivně. Nyní se vyrovnávám s celou traumatickou událostí a chtěl bych, aby to bylo v soukromí, s podporou mé rodiny.“

„Chtěl bych vyjádřit soustrast rodinám, které ztratily cenné blízké. Chtěl bych jim a všem zasláním všeho nejlepšího smutného a zbytečného útoku.“

Dva bývalí studenti Cambridge – Saskia Jones, 23, a Jack Merritt, 25 – zemřeli při Chánově děsivém útoku, ale mrtvých by mohlo být mnohem víc, kdyby se veřejnost, jako je pan Koczocik, nevstoupil do boje, svědci uvedli.

Hrdinský dělník se obvinil u 28letého Chána a strčil štiku do útočníkovy hrudi, než ho zapojil do minuty boje „zabij nebo buď zabit“.

Ve zmatku bezprostředně po útoku zprávy uvedly, že pan Koczocik ovládal narwalského kel popadnutého ze zdí, ale včera bylo jasné, že druhý hrdina použil tuto improvizovanou zbraň, zatímco třetí ho hasil hasicím přístrojem.

Místo toho měl pan Koczocik ve svých rukou štiku, když se vydal na Khana a včera si od svého šéfa vysloužil chválu za jeho nezištnou odvahu.

(DailyMail, foto: Pixabay)

loading...