Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Politické násilí je v Německu zpět a v plné síle! Další pokus o vraždu politika za AfD to jen potvrzuje.

Autor článku: |2019-07-29T23:43:34+01:0030. 7. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Jako pokus o vraždu vyšetřuje německá policie žhářský útok na zahradní domek, ve kterém přenocoval politik protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD).

Policie informovala, že dřevěný přístřešek zapálil zatím neznámý pachatel v obci Arendsee ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko dnes brzy ráno. Politik ani žena, která v domku rovněž spala, neutrpěli žádná zranění.

Policie nevyloučila, že motiv činu mohl být politický. Na místě našla urychlovač hoření. Materiální škodu policisté odhadli na 500 eur (asi 12.800 korun).

Útoky na politiky se v Německu v posledních letech odehrávají stále častěji. K nejznámějším patří pokus o vraždu současné primátorky Kolína nad Rýnem Henriette Rekerové z roku 2015 nebo předloňský útok nožem na starostu západoněmecké obce Altena Andrease Hollsteina (CDU). V obou případech byl důvodem napadení nesouhlas se vstřícným přístupem těchto politiků k migraci.

Stejný motiv považují vyšetřovatelé za pravděpodobný i v případu nedávné vraždy politika CDU a vysokého úředníka spolkové země Hesensko Waltera Lübckeho. Z činu podezřívají pravicového extremistu. Od minulého týdne policie vyšetřuje také napadení starosty města Hockenheim. Motiv tohoto útoku je zatím nejasný.

Zdroj zde.

loading...